Mobilna klinika rusza w podróż po Dolnym Śląsku by promować profilaktykę

Mobilna klinika rusza w podróż po Dolnym Śląsku by promować profilaktykę

Mobilna klinika należąca dotychczas do Fundacji Ronalda Mcdonalda rusza w podróż po Dolnym Śląsku. Auto z gabinetami lekarskim w środku odwiedzi miasta i miasteczka w regionie. 

Pojazd, który dotychczas należał do Fundacji Ronalda Mcdonalda został przekazany kilka dni temu dolnośląskiej Fundacji American Cars Mania z Milicza. Auto ma pomóc w promocji badań profilaktycznych. W jego wnętrzu znajdują się dwa gabinety lekarskie i poczekalnia. Dotychczas ambulans był wykorzystywany przez Fundację Ronalda Mcdonalda w programie „NIE nowotworom u dzieci”. Dzięki niemu udało się przebadać ponad 80 tys. dzieci. 

Decyzja o przekazaniu pojazdu Fundacji American Cars Mania nie była przypadkowa. Organizacja zrzesza miłośników amerykańskiej motoryzacji. Przekazany pojazd to chevrolet C7500, zaliczany do tzw. „heavy duty”. Może on udźwignąć kilkanaście ton załadunku. W projekt dalszego wykorzystywania pojazdu zaangażował się także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Ideą projektu jest edukacja zdrowotna. Ambulans ma być szansą na dotarcie do ludzi i zachęcenie ich do wykonywania badań profilaktycznych. 

 

 

 

Fot. Fundacja Ronalda McDonalda

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.