Most gen. Sikorskiego zostanie wyremontowany

Most gen. Sikorskiego zostanie wyremontowany

Jak informuje Gazeta Wyborcza, most łączący Kępę Mieszczańską z Podwalem zostanie wkrótce wyremontowany.

Most generała Władysława Sikorskiego ma zostać odremontowany. Jak informuje wrocławska „Wyborcza”, niektóre części mostu są w złym stanie technicznym i wymagają remontu. Chodzi między innymi o główne dźwigary, balustrady oraz nawierzchnię torowiska. Remont ma być kompleksowy i objąć między innymi wymianę: płyty pomostowej oraz torowiska, a także odnowę sieci: trakcyjnej, ciepłowniczej, gazowej, wodociągowej oraz elektrycznej. Dodatkowo odrestaurowane zostaną balustrady i podpory.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się remont. Prace są na bardzo wczesnym etapie. Obecnie ZDiUM szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektową. Do 21 grudnia trwa drugi przetarg na realizacje tego zadania. Pierwszy nie został rozstrzygnięty ze względu na wyższe koszty niż przewidywano. Jak wskazuje „Wyborcza”, wybrany wykonawca będzie mieć rok na stworzenie dokumentacji. Na remont przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.