Mosty Uniwersyteckie przejdą remont

Mosty Uniwersyteckie przejdą remont

Mosty Uniwersyteckie czeka remont. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na realizację tego zadania. Ma on jednak nie być utrudnieniem dla kierowców. 

Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Jacek Sutryk, zaplanowany remont ma odbyć się bez utrudnień w ruchu dla samochodów i komunikacji zbiorowej. 

Bez utrudnień dla ruchu kołowego i komunikacji zbiorowej, bo jezdnia, torowisko i oświetlenie drogowe zostały wyremontowane w roku 2016 – napisał na Facebooku Jacek Sutryk. 

W ramach remontu renowacji doczekają się natomiast chodniki dla pieszych, balustrady oraz konstrukcja od strony Odry. Jak poinformował Jacek Stryk, remont mostów jest konieczny ze względu na wymaganą naprawę elementów warunkujących, ich dalsze użytkowanie. 

Mosty Uniwersyteckie w tym roku kończą 90 lat, remont jest potrzebny nie tylko z chęci poprawy ich estetyki, ale z konieczności naprawy elementów warunkujących ich dalsze użytkowanie – czytamy w dalszej części posta. 

Zaplanowany remont obejmie następujące elementy: naprawę podpór, wykonanie nowej płyty podchodnikowej, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów konstrukcji, wymianę blach gzymsowych, oczyszczenie, konserwację łożysk, dolnych i górnych blach łożysk oraz regulację samych łożysk, naprawę i uzupełnienie brakujących elementów poręczy wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym całości balustrad stalowych i kamiennych oraz wymianę opraw oświetleniowych iluminacji obiektu.

Dzięki remontowi przeprawa będzie również bardziej komfortowa dla rowerzystów. Jak czytamy, droga rowerowa zostanie oddzielona od chodnika dla pieszych. Dodatkowo na części rowerowej zostanie położony asfalt. 

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.