Motocykl bez przeglądu, a kierujący bez uprawnień i pod wpływem amfetaminy

Motocykl bez przeglądu, a kierujący bez uprawnień i pod wpływem amfetaminy

Zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki kierujący motocyklem już od samego początku swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na nerwowe zachowanie oraz stan psychofizyczny 30-latka. Wykonany test na obecność substancji odurzających w organizmie wskazał amfetaminę. Na tym interwencja się nie zakończyła. Okazało się, że motocykl nie miał ważnego od ponad dwóch lat przeglądu technicznego, a przy nim oraz w miejscu zamieszkania cały wachlarz różnego rodzaju narkotyków.

W trakcie patrolu ulic Wrocławia funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej wytypowali do kontroli motocykl marki Kymco.

Już pierwsze sekundy rozmowy z kierującym wzbudziły podejrzenia u obu policjantów. Ich uwagę zwróciło zachowanie 30-latka oraz jego stan psychofizyczny. Przypuszczając, iż kierujący wsiadł na motocykl, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających postanowili to sprawdzić.

Przeczucie ich nie myliło, co potwierdził policyjny tester, którego wynik jednoznacznie potwierdził obecność amfetaminy w organizmie kierującego. Wrocławianin przyznał, że poprzedniego dnia, przed wyruszeniem w drogę zażywał amfetaminę.

To nie był koniec interwencji oraz „niespodzianek”, które ujawnili funkcjonariusze. Przy 30-latku oraz w jego miejscu zamieszkania policjanci odnaleźli cały wachlarz różnego rodzaju narkotyków. Przy sobie woził marihuanę, a w domu miał jeszcze amfetaminę, haszysz oraz extasy.

Jakby tego było mało 30-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jednoślad, którym tak beztrosko przemierzał ulice Wrocławia nie miał ważnych od ponad dwóch lat badań technicznych.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie po użyciu środków odurzających grozić mu może kara nawet 2 lat więzienia, a za posiadanie substancji zabronionych do 3 lat.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.