MPK odpowiada wojewodzie

MPK odpowiada wojewodzie

Jest reakcja władz firmy na słowa wojewody dotyczące wsparcia finansowego zakupów MPK z budżetu państwa.

MPK Wrocław w stanowczy sposób zareagowało na niedawną wypowiedź wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, który stwierdził, że większość inwestycji MPK jest realizowana za pieniądze pochodzące z budżetu państwa. Jak poinformowały władze firmy rząd do zakupów nowych tramwajów nie dołożył ani złotówki. Jak możemy przeczytać w poście opublikowanym w serwisie Facebook większość pieniędzy, jakie przedsiębiorstwo wydaje na inwestycje pochodzi z podatków mieszkańców Wrocławia oraz funduszy unijnych. 

Jak zaznaczono jedyne pieniądze, które MPK otrzymało od rządu to 32 miliony złotych na zakup nowych autobusów. Jednak jak wskazano te pieniądze nie pochodziły bezpośrednio z budżetu państwa, a od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla porównania firma wskazała, że z blisko miliarda złotych przeznaczonych na remonty i zakupy blisko 836 milionów złotych pochodzi od wrocławskich podatników, a 176 milionów ze środków unijnych.

 


Fot. MPK Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.