MPK Wrocław kontra PKN Orlen. Przewoźnik składa wniosek do UOKiK

MPK Wrocław kontra PKN Orlen. Przewoźnik składa wniosek do UOKiK

MPK zarzuca firmie PKN Orlen, że przez zawyżone ceny paliw spółka wydała na paliwo w grudniu o prawie milion złotych więcej. 

Przedstawiciele spółki MPK Wrocław wystąpili do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta z wnioskiem „o pilne zbadanie praktyk monopolistycznych Orlenu”. Jak twierdzą w wyniku takich działań koncernu w samym grudniu miejska firma musiała wydać blisko 967 tys. zł więcej na olej napędowy, mimo tego, że ceny ropy na giełdach były niższe.

Władze spółki podczas zorganizowanej we wtorek 3 stycznia konferencji prasowej wskazywały, że MPK zużywa miesięcznie od 800 tys. do niemal 1 mln litrów oleju napędowego. Jak poinformowali w 2022 roku spółka wydała na paliwo ponad 68 mln zł. W 2021 roku kwota ta wyniosła 45 mln zł. Sprawa dotycząca cen paliwa na stacjach od nowego roku budzi liczne kontrowersje. Mimo zmiany stawki VAT od początku 2023 roku ceny na stacjach nie uległy znaczącej zmianie. Wielu ekspertów zarzuca firmie, że zawyżała ona ceny paliw. 

 

 

 

Fot. MPK Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.