MPK Wrocław wspiera uchodźców z Ukrainy

MPK Wrocław wspiera uchodźców z Ukrainy

MPK Wrocław jest otwarte na ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników. Ci, którzy znają podstawy języka polskiego, o pracę mogą ubiegać się już teraz. Dla pozostałych MPK zorganizuje kurs na motorniczych i kierowców oraz języka polskiego.

Jednym z ważnych warunków do poczucia bezpieczeństwa jest stabilne zatrudnienie, przynoszące regularny i przewidywalny dochód. MPK Wrocław jest otwarte na zatrudnienie osób (kobiet
i mężczyzn) posiadających uprawnienia i praktyczną umiejętność prowadzenia tramwajów lub autobusów. Na pracę mogą również liczyć mechanicy samochodowi.

– Oferujemy umowy o pracę i cały pakiet socjalny. Wszystkich zainteresowanych proszę
o skontaktowanie się z numerem 71 32 50 810
– zachęca Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – W najbliższych tygodniach planujemy zorganizowanie kursu na prawo jazdy kategorii D
i uprawnienia motorniczego dedykowane obywatelom Ukrainy. Zapewnimy wsparcie tłumacza
i pomoc w nauce podstaw języka polskiego.

Miejski przewoźnik wkrótce poinformuje o szczegółach dotyczących szkolenia.

MPK Wrocław od początku wojny na Ukrainie wspiera obywateli tego kraju. Na swoich monitorach w pojazdach rozpowszechnia informacje o możliwych formach pomocy uchodźcom. Poza tym z komunikacji miejskiej bezpłatnie mogą korzystać wszyscy Ukraińcy, którzy na terytorium naszego kraju przybyli 24 lutego lub później.

Busami i autobusami MPK rozwozi uchodźców do miejsc zakwaterowania, a zanim to nastąpi, w razie potrzeby podstawia autobus pod dworzec, aby w cieple mogli poczekać na transport lub na swoich bliskich, którzy ich odbierają.

Przewoźnik udostępnia również swoje pojazdy. Są one do dyspozycji Centrum Zarządzania Kryzysowego, które korzysta z nich przy rozlokowaniu uchodźców z Ukrainy.

Pracownicy MPK z Ukrainy otrzymają wsparcie z funduszu socjalnego, a jeden z nich, który chciał wrócić na Ukrainę, otrzymał urlop oraz pomoc w załatwieniu formalności. Prezes MPK Krzysztof Balawejder osobiście zapewnił ukraińskich pracowników, że spółka pomoże w zorganizowaniu kwaterunku, spraw formalnoprawnych oraz pracy czy szkoły dla bliskich, którzy do nich przyjadą z oblężonej Ukrainy.

Na pierwszym planie są oczywiście ludzie, ale MPK wsparło również pomoc dla naszych braci mniejszych organizując transport karmy dla zwierząt na Ukrainę. Zwierzęta domowe to również ofiary tej wojny.

informacja: MPK WROCŁAW

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.