Muzeum kolejnictwa we Wrocławiu? To możliwe

Muzeum kolejnictwa we Wrocławiu? To możliwe

Klub Sympatyków Kolei, który opiekuje się ponad setką pojazdów, wystąpił ze specjalnym pismem do marszałka województwa dolnośląskiego. 

W petycji do marszałka województwa dolnośląskiego możemy przeczytać, że organizacja postuluje, aby działka nr 4/105 obręb południe (grupa torów X stacji Wrocław Główny), znajdująca się w użytkowaniu spółki Polregio, trafiła w zarząd Klubu Sympatyków Kolei w celu umieszczenia na niej Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa. Dokument w tej sprawie podpisało 3767 osób. Trafił on na biurko marszałka pod koniec stycznia. 

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Grupa torów X to dawne miejsce obrządzania parowozów. Pod koniec 2023 roku przestrzeń ta została wpisana do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków. Stało się to z inicjatywy Klubu Sympatyków Kolei. 

Klubu Sympatyków Kolei to organizacja działająca na rzecz ratowania i zachowania dziedzictwa kolejnictwa. Głównym celem organizacji jest ochrona i promocja kolei oraz działalność dydaktyczna oraz naukowa. 

 

 

 

Fot. Klub Sympatyków Kolei

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.