Muzeum Narodowe we Wrocławiu pokaże dzieła sztuki złotniczej

Muzeum Narodowe we Wrocławiu pokaże dzieła sztuki złotniczej

Od 24 stycznia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu będzie można oglądać dary cesarskie, klejnoty oraz unikalne monety. 

Zgromadzone dzieła zostaną pokazane w ramach wystawy „Precjoza wrocławskich bractw strzeleckich” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Ten zbiór zabytków to jedne z najcenniejszych i najciekawszych, jakie do czasów II wojny światowej były przechowywane we wrocławskich zbiorach muzealnych. Jak informuje muzeum, na wystawie będzie można zobaczyć między innymi dary cesarskie, patrycjuszowskie oraz klejnoty upamiętniające „królów” wrocławskich strzelców oraz unikalne monety wybijane z okazji zawodów strzeleckich. 

Obiekty, które będzie można oglądać na wystawie należały w przeszłości do wrocławskich organizacji strzeleckich. Do dziś zachowała się jedynie część dawnej kolekcji, na którą składały się dzieła stworzone przez wybitnych złotników. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną przedmioty należące do kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Miejskiego Wrocławia oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. 

 

 

 

Fot. Muzeum Narodowe we Wrocławiu

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.