Na wrocławskim Rynku zamknęła się kolejna restauracja. Działała niecały rok

Na wrocławskim Rynku zamknęła się kolejna restauracja. Działała niecały rok

Kolejna restauracja działająca na wrocławskim Rynku została zamknięta. Lokal funkcjonował w tej lokalizacji niespełna rok. 

Polka na wrocławskim Rynku działała od kwietnia 2022 roku. Lokal zajął miejsce istniejącej w tym miejscu przez blisko 20 lat restauracji Sphinx. Po niespełna roku restauracja została zamknięta. Właściciele nie podali przyczyn tej decyzji. Z mediów społecznościowych zniknęły również profile lokalu. 

W restauracji Polka można było spróbować tradycyjnej polskiej kuchni z nowoczesnymi elementami. W menu były między innymi: tatar, domowy pasztet, wątróbka indycza podawana z wiśniami na prażonych jabłkach oraz pierogi. Początkowo lokal kojarzono z restauratorką i osobowością telewizyjną Magdą Gessler, która swoim nazwiskiem firmuje sieć lokali o tej nazwie. Wrocławski lokal nie był jednak z nią związany.

Od początku roku z gastronomicznej mapy Wrocławia zniknęło kilkanaście lokali. Kilka z nich działało na wrocławskim rynku. Pod koniec ubiegłego roku swoją działalność zakończyła restauracja Cesarsko-Królewska. W styczniu tego roku zamknęła się z kolei restauracja Steak N’Rol, w lutym restauracja Barbene, a w marcu kawiarnia i cukiernia Karpicko (lokal w Rynku). 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.