Nad kominami będą latać drony

Nad kominami będą latać drony

Problem smogu wymaga drastycznych rozwiązań. Szkodliwy dym to nie tylko zwykły smród ale to także szereg szkodliwych związków chemicznych, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz zdrowie. We Wrocławiu od 1 lipca 2024 roku wchodzi zakaz użytkowania pieców pozaklasowych oraz pieców najniższych klas, tzw. kopciuchów. Dodatkowo mieszkańców obowiązuje zakaz spalania odpadów i palenia np. węglem brunatnym – informuje wrocławski magistrat. 

Jak jednak sprawdzić czy z domina faktycznie wydobywa się szkodliwy dym? Straż Miejska od dłuższego czasu sprawę kontroluje za pomocą specjalnego drona, który pobiera próbki do analizy. W ciągu najbliższych dni strażnicy zamierzają skontrolować kolejne dzielnice.

Strażnicy miejscy, dokonujący kontroli, posiadają pisemne upoważnienia prezydenta Wrocławia. Kontrolujący mają prawo do wstępu na teren nieruchomości, na której prowadzona jest działalność gospodarcza, przez całą dobę a do lokali prywatnych w godzinach 6.00-22.00. Mieszkańcy nie mogą utrudniać lub odmawiać przeprowadzenia takiej kontroli, gdyż jest to przestępstwo i grozi  odpowiedzialnością karną.

Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia

Data kontroli Osiedle
11.03 Oporów, Klecina
12.03 Karłowice-Różanka
13.03 Karłowice-Różanka
14.03 Klecina, Gajowice
15.03 Klecina, Grabiszyn-Grabiszynek
16.03 Sołtysowice, Swojczyce-Strachocin
17.03 Sołtysowice, Huby
18.03 Jagodno, Psie Pole-Zawidawie
19.03 Osobowice-Rędzin
20.03 Osobowice-Rędzin

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.