Najlepszy rok w historii Tarczyński Areny Wrocław: wzrost liczby gości o prawie 50%, przychodów o 25%, czterokrotnie pełny stadion i niemal 200 wydarzeń

Najlepszy rok w historii Tarczyński Areny Wrocław: wzrost liczby gości o prawie 50%, przychodów o 25%, czterokrotnie pełny stadion i niemal 200 wydarzeń

Rok 2023  okazał się dla Tarczyński Arena rekordowy. Dopisała frekwencja, przychody i liczba wydarzeń. Stadion odwiedziło około 750 tysięcy osób (o 50 procent więcej, niż rok wcześniej), a spółka wygenerowała przychody  w wysokości 24 milionów złotych.

– Zdecydowanie i z pełną odpowiedzialnością, mogę powiedzieć, że był to najlepszy rok działalności stadionu – mówi Marcin Przychodny, Prezes Zarządu spółki Stadion Wrocław. Rok temu przy 550 tysiącach gości i 19 milionach złotych przychodu mówiliśmy o rekordzie. Teraz pobiliśmy te liczby – i to nie o 5 czy 10 procent, ale odwiedziło nas niemal o połowę więcej osób, a do stadionowej kasy wpłynęło ponad jedną czwartą więcej pieniędzy. W ciągu dwóch lat przychody spółki wzrosły z 14 milionów do wspomnianych 24 – o 10 milionów złotych, czyli około 75%. Tak dobrych wyników ten obiekt nie miał jeszcze nigdy.

Pierwsza tak prestiżowa gala w historii Polski

Wśród najważniejszych wydarzeń minionego roku, na pewno należy wymienić galę bokserską, podczas której walką wieczoru był pojedynek Oleksandra Usyka z Danielem Dubois. Stawką tej potyczki były aż trzy pasy renomowanych bokserskich federacji (WBO, IBF, WBA) w królewskiej kategorii wagowej! To pierwsza tak prestiżowa gala w historii Polski, druga w dziejach Rzeczpospolitej o tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej. Co ciekawe, poprzednia również odbyła się na wrocławskim stadionie – w 2011 roku rękawice skrzyżowali tu Tomasz Adamek i Witalij Kliczko.

– Wielka gala boksu zawodowego Usyk vs Dubois to jedno z największych sportowych wydarzeń zorganizowanych w Polsce, o czym świadczy rozmach produkcyjny, ogromne zainteresowanie bokserskiego świata i wypełniony po krańce Tarczyński Arena we Wrocławiu – mówi Andrzej Wasilewski, prezes Knockout Promotions. Efekt zadowolił wszystkich i gala na stadionie zapisała się w historii jako jedno z największych wydarzeń ostatnich kilkunastu lat w tej części Europy. Do dziś pamiętam fantastyczne nocne ujęcia ukazujące doping dziesiątek tysięcy kibiców na Stadionie w trakcie wyjścia do ringu Mistrza Świata, które były transmitowane do ponad 50 krajów!

Pozostałymi imprezami z kompletem widzów były mecze piłkarskie. 9 września Ukraina podejmowała Anglię. Zakończone remisem spotkanie było meczem grupowym eliminacji UEFA EURO 2024, a na trybunach zasiedli zarówno kibice z Ukrainy, Polski, jak i Anglii. Pozostałe dwa „wyprzedane” mecze, to pojedynki Śląska Wrocław: z Legią Warszawa (zwycięstwo Wrocławian 4:0) i mistrzem Polski Rakowem Częstochowa (1:1).

Nowości: Muzeum Śląska Wrocław oraz Browar Stu Mostów – Sports Bar.

Jak co roku, poza największymi i najgłośniejszymi wydarzeniami, wrocławski stadion gościł łącznie niemal 200 różnorodnych imprez. Były wśród nich zarówno branżowe targi i imprezy firmowe, jak i warsztaty dla dzieci, zajęcia sportowe czy studniówki. Poza tym, przestrzeń Tarczyński Areny wzbogaciła się w minionym roku o dwa wyczekiwane miejsca: Muzeum Śląska Wrocław oraz Browar Stu Mostów – Sports Bar. Obie przestrzenie znakomicie uzupełniają rekreacyjną i edukacyjną ofertę stadionu. Miejsca, w których Wrocławianie, turyści oraz miłośnicy piłki nożnej mogą zapoznać się z historią – przede wszystkim – piłkarskiego WKSu, a zaraz obok oglądać transmisje wydarzeń sportowych sprawiają, że Tarczyński Arena wzmacnia swoją pozycję na liście atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska.

Zapowiedzi na 2024: Podsiadło i finał Ligi Konferencji Europy UEFA

Kolejne miesiące pracy wrocławskiego stadionu, również zapowiadają się pracowicie. W roku 2024 stadion będzie areną dwóch dużych imprez: meczu reprezentacji Ukrainy 26 marca oraz koncertu Dawida Podsiadło 8 czerwca. Tegoroczny kalendarz uzupełniają także znane z poprzednich lat wydarzenia, takie jak 14. edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa (21-23.06.2024 r.), międzynarodowa impreza tuningowa Ultrace (29-30.06.2024 r.) i nie tylko.

Warto zaznaczyć, że rok 2024 to przede wszystkim czas intensywnych przygotowań Tarczyński Areny
do prestiżowego, międzynarodowego wydarzenia: finału Ligi Konferencji Europy UEFA 2024/2025. Po raz pierwszy najważniejsze spotkanie tego cyklu rozgrywek kontynentalnych zagości w mieście niebędącym stolicą kraju – Wrocław będzie bowiem czwartym gospodarzem finałów po Tiranie, Pradze i Atenach.

informacja: tarczynskiarenawroclaw.pl/

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.