Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli jak jeden z kierujących przejechał na czerwonym świetle. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zignorował sygnały dawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać ulicami Wrocławia samochodem a później pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że 45-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wrocławskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu podejmują w trakcie służby wiele interwencji w stosunku do kierujących, którzy nie respektują przepisów. Czasami zdarza się, że piraci drogowi nie stosują się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, próbują jeszcze uciec z miejsca zdarzenia.

Do takiej właśnie sytuacji doszło w ostatnim czasie na jednej z ulic wrocławskiego Śródmieścia. Kierujący pojazdem marki Ford najpierw przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, a następnie nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli drogowej zgodnie z tym co sygnalizowali mu policjanci.

Dopiero gdy znalazł się w ślepej uliczce zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali podejrzanego. 45-latek tłumaczył się, że uciekał, gdyż posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało policjanci znaleźli w jego samochodzie ponad 50 gram rożnego rodzaju środków odurzających.

Niepokój policjantów wzbudziły też inne przedmioty znajdujące się w aucie, a mianowicie pięć sztuk różnego rodzaju noży, pałka teleskopowa, siekierka oraz cztery telefony komórkowe.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie za przestępstwa, o które jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.