Nietypowa czekolada z larwami serwowana w jednej z wrocławskich restauracji wywołała burzę w internecie

Nietypowa czekolada z larwami serwowana w jednej z wrocławskich restauracji wywołała burzę w internecie

W karcie jednej z wrocławskich kawiarni pojawił się kilka dni temu nowy, nietypowy dres. Jest nim gorąca czekolada z bitą śmietaną i suszonymi larwami mącznika. Ta propozycja wzbudziła liczne kontrowersje.

Post o nowym napoju w karcie wrocławskiej Czekoladziarni wzbudził liczne kontrowersje. Pod informacją o deserze znajduje się obecnie ponad 1,2 tys. komentarzy. Wiele z nich to głosy krytykujące właścicieli lokalu za decyzję dotyczącą wprowadzenia do karty takiego produktu. Pomysł na nowy deser wziął się jak mówiła właścicielka lokalu Gazecie Wyborczej od jednej z pracownic. Nowy napój jest jednym z wielu znajdujących się w karcie i ma stanowić alternatywę dla klasycznych pozycji umieszczonych w menu. 

Właścicielka restauracji w rozmowie z Gazetą Wyborczą opowiedziała również o fali hejtu, który ją spotykał za decyzję o nowym napoju. Jak wskazała wiele osób zarzuca jej firmie, że została częścią globalnego spisku. Pojawiają się też głosy, że lokal serwuje produkty niebezpieczne dla ludzi oraz produkty trujące. Właścicielka lokalu w rozmowie z wrocławską „Wyborczą” zdradziła, że fala krytyki, jaka ją spotkała wyszła poza obszar internetu. Do restauracji dzwonią i piszą oburzeni ludzie. Wiele osób życzy też firmie upadku. 

Larwy, które znalazły się w deserze we wrocławskiej Czekoladziarni są jak zapewniają właściciele produktem bezpiecznym. W 2021 roku zostały uznane przez Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności za nową żywność, która może być wprowadzona na rynek. Jadalne owady są dziś popularnym składnikiem diety w krajach Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Od pewnego czasu zaczynają się one również pojawiać na rynku europejskim.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.