Nowa kładka na fosie miejskiej coraz bliżej

Nowa kładka na fosie miejskiej coraz bliżej

Rozstrzygnięto przetarg na koncepcje kładki pieszo-rowerowej nad fosą miejską. Wkrótce ruszy kolejny etap prac. 

Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na koncepcję nowej kładki pieszo-rowerowej nad fosą miejską. Jak wiadomo, ma ona połączyć ul. Podwale ze Wzgórzem Partyzantów. Jak zapewniły Wrocławskie Inwestycje, wkrótce ruszy przygotowywanie dokumentacji. 

Chcemy, aby dokumentacja powstała w 5 miesięcy od podpisania umowy z biurem projektowym – czytamy w komunikacie Wrocławskich Inwestycji. 

Nowa kładka ma mieć około 60 metrów długości i 4 metry szerokości. Zostanie na niej zainstalowane oświetlenie i monitoring. 

Wybrane biuro projektowe przygotuje dwie koncepcje wariantów przeprawy. Każdy z dwóch wariantów kładki pieszo-rowerowej należy zróżnicować formą architektoniczną, materiałami konstrukcyjnymi oraz posadowieniem wynikającym z konstrukcji obiektu – napisano w dalszej części komunikatu. 

Na razie nie jest znana data rozpoczęcia prac budowlanych w tym miejscu. Jak przekazały Wrocławskie Inwestycje, finalny projekt przeprawy musi jeszcze zostać zaakceptowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, ponieważ teren, na którym ma powstać znajduje się w jego ewidencji. 

Fot. Wrocławskie Inwestycje

 

Fot. Wrocławskie Inwestycje

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.