Od 1 marca PKP Intercity obniża ceny biletów

Od 1 marca PKP Intercity obniża ceny biletów

Po ubiegłotygodniowych zapowiedziach PKP Intercity zdecydowało się obniżyć ceny biletów na swoje pociągi.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o interwencji premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie cen biletów na pociągi Intercity. We wtorek 7 lutego przewoźnik zdecydował się ostatecznie obniżyć. Nowe stawki mają być podobne do tych sprzed podwyżki, która miała miejsce na początku roku. Jak poinformowała firma PKP Intercity od 1 marca 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik. Bilety na połączenia EIP i EIC będą niższe o około 15 procent, natomiast w przypadku pociągów IC oraz TLK obniżka wyniesie około 11 procent.

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika nowe stawki dotyczą nie tylko biletów jednorazowych, ale także karty Intercity, biletów odcinkowych oraz opłaty za przewóz bagażu, psa czy roweru. Osoby, które już kupiły bilety odcinkowe będą miały możliwość uzyskania zwrotu środków. 

Podwyżkę cen biletów, która miała miejsce 11 stycznia PKP Intercity tłumaczyło wzrostem cen energii. Obniżka jest obecnie możliwa, jak informuje przewoźnik, dzięki wprowadzeniu dodatkowych działań optymalizacyjnych, a także zwiększeniu rekompensaty dla spółki w ramach umowy dotyczącej świadczenia usług publicznych. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.