Od przyszłego roku wzrosną podatki

Od przyszłego roku wzrosną podatki

Wzrost cen podatków, jak tłumacza władze miasta ma związek z inflacją i wzrostem cen za towary i usługi.

W przyszłym roku wzrosną między innymi podatki za nieruchomości oraz za samochody o wadze powyżej 3,5 tony. W przypadku mieszkań. Nowa stawka wyniesie 1 zł za metr kwadratowy. Jest to wzrost o 11 groszy. Nie są to jedyne przewidziane wzrosty w podatkach za nieruchomości.

Największy wzrost opłat za metr kwadratowy będzie mieć miejsce w przypadku budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Po zmianie cena za mkw wyniesie 28,78 zł. Jest to wzrost o 3,04 zł. Do 1,16 zł wzrośnie natomiast cena dla gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (wzrost o 13 groszy). Ceny za mkw dla pozostałych gruntów wzrosną o 7 groszy i wyniosą 0,61 zł.

Nowe stawki obejmą też właścicieli pojazdów o wadze powyżej 3,5 tony i będą to odpowiednio: 768 zł dla pojazdów o wadze od 3,5 do 5,5 tony (384 zł dla pojazdów spełniających normę EURO V lub wyższą); 1284 zł dla pojazdów o wadze od 5,5 do 9 ton (624 zł dla pojazdów spełniających normę EURO V lub wyższą); 1536 zł dla pojazdów o wadze od 9 do 12 ton (768 zł dla pojazdów spełniających normę EURO V lub wyższą); 3180 zł dla pojazdów powyżej 40 ton, z przynajmniej 3 osiami (3036 dla pojazdów spełniających normę EURO V lub wyższą).


Źródło: wroclaw.pl

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.