Odkryjcie z nami tajemnice miejskiej dżungli. Zapraszamy na warsztaty edukacyjne „Dzikie w Mieście”

Odkryjcie z nami tajemnice miejskiej dżungli. Zapraszamy na warsztaty edukacyjne „Dzikie w Mieście”

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto oprócz ludzi żyje we Wrocławiu? Gdy wybierzecie się do Parku Szczytnickiego lub Lasu Rędzińskiego możecie tam spotkać nie tylko ptaki, ale też jeża, sarnę a nawet dzika. Wiecie, jak się zachować w takiej sytuacji? Razem z ZOO Wrocław ruszamy z cyklem warsztatów, które przybliżą nam tajemnice miejskiej dżungli.

Coraz częściej napotkamy w mieście sarny, jeże, a nawet dziki. W tych okolicznościach niezwykle ważne jest popularyzowanie wiedzy na temat tego, jak właściwie zachować się, gdy staniemy oko w oko z dzikim zwierzakiem. Odpowiednia reakcja ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i niespotykanego gościa. W tym roku Wroclavia ponownie łączy siły z ogrodem zoologicznym i rozpoczyna cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-14 lat.

Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w trzech cyklach:

  • 19-24 czerwca,
  • 10-16 lipca,
  • 11-17 września.

W tych dniach w strefie Grand Plaza na poziomie zero naszego obiektu pojawi się specjalna strefa. Znajdzie się w niej nie tylko wyposażenie edukacyjne, ale też makiety zwierząt realnych rozmiarów. Dzięki temu każdy odkrywca miejskich sekretów będzie wiedział dokładnie, jakiej naprawdę wielkości są dzicy mieszkańcy Wrocławia. Najmłodsze dzieci otrzymają od nas kolorowanki, a w przerwie pomiędzy zajęciami uczestnicy będą mogli posłuchać z głośników pięknego śpiewu ptaków.

Czego nauczę się na warsztatach?

Podczas 45-minutowych zajęć edukatorzy wrocławskiego ZOO pokażą uczestnikom, jakie zwierzęta żyją w stolicy Dolnego Śląska. Wyjaśnią również, jak się zachować, gdy zobaczymy na swojej drodze jeża, dzika czy sarnę, a także jak pomóc zbłąkanym zwierzętom. Warsztaty poświęcone będą także bioróżnorodności i uświadomieniu młodym uczestnikom, jak możemy na nią pozytywnie wpłynąć np. poprzez zazielenianie balkonów i przydomowych ogrodów.

Jak mogę się zapisać na zajęcia?

Warsztaty organizowane przez Wroclavię i ZOO Wrocław są bezpłatne, przeznaczone są dla grup szkolnych oraz klientów indywidualnych. Zapisy na pierwszy cykl warsztatów, który odbędzie się w dniach 19-23 czerwca, w godz. 10:00-14:00 dostępne są w serwisie evenea pod linkiem.

Zajęcia organizowane 24 czerwca będą otwarte dla każdego i nie trzeba się na nie zapisywać. W tym dniu warsztaty będą się odbywać od godz. 10:00 do 17:00 o każdej pełnej godzinie i trwać będą 45 minut. Dzieci mogą na nich uczestniczyć wyłącznie pod opieką dorosłego. W jednym bloku warsztatowym może uczestniczyć maksymalnie 30 osób.

Na zajęcia w lipcu i wrześniu będzie można zarejestrować się na dwa tygodnie przed ich uruchomieniem.

Kampania edukacyjna „Dzikie w mieście”

Trzy lata temu ZOO Wrocław rozpoczęło kampanię edukacyjną „Dzikie w mieście”. Jej celem jest edukowanie wrocławian na temat zasad zachowania, gdy spotkają w mieście dzikie zwierzę. W ramach akcji popularyzowana jest też wiedza nt. tego, jak można pomóc zwierzętom, gdy są chore lub ranne. Więcej o kampanii można przeczytać na stronie ogrodu zoologicznego tutaj.

Regulamin wydarzenia LINK

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.