OKSZA – owczarek z wrocławskiej policji zajął I miejsce w zawodach kynologicznych

OKSZA – owczarek z wrocławskiej policji zajął I miejsce w zawodach kynologicznych

Duma rozpiera asp. szt. Tomasza Bendyka przewodnika policyjnego psa Oksza, który ze swoją podopieczną uczestniczył w zawodach kynologicznych organizowanych przez Żandarmerię Wojskową. Wrocławski owczarek służbowy, który jest psem wyszukującym materiały wybuchowe, w konkursie zajął I miejsce osiągając 795 punktów na 800 możliwych. Bardzo cieszymy się z takiego “funkcjonariusza” w naszych szeregach, zwłaszcza, że jego sukcesy nieustannie wspierają pracę śledczych.

Oksza jest psem rasy owczarka niemieckiego, w policyjnych szeregach służy od 3 lat. Jej domowe imię to Asza, bowiem psy służbowe w Policji bardzo często noszą dwa imiona. Jedno jest prywatne nadane przez przewodnika bądź w hodowli, a to oficjalne służbowe nadawane jest w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkwoicach.

Specjalność Okszy bądź, jak ktoś woli Aszy, to materiały wybuchowe. W ostatnim czasie na swoim koncie ma niemały sukces. Wezwana do działania w środku nocy, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, znalazła broń palną oraz amunicję.

Bardzo cieszymy się, że Ogniwo Przewodników Psów Służbowych wchodzące w skład Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, osiąga tak wysokie noty w zawodach psów służbowych. Te, w których zdobyła I miejsce osiągając 795 punktów na 800 możliwych odbyły się w Piszu w dniach 23-26 maja 2023 roku.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, kierując jednocześnie słowa uznania do każdego przewodnika, który stoi za sukcesem swojego podopiecznego.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.