Osiedle TBS w Leśnicy w przyszłym roku przyjmie pierwszych mieszkańców

Osiedle TBS w Leśnicy w przyszłym roku przyjmie pierwszych mieszkańców

TBS Wrocław realizuje w Leśnicy jedną ze swoich największych inwestycji. Osiedle, na które składa się ponad 300 mieszkań ma być gotowe w przyszłym roku.

Jak informują przedstawiciele władz miasta prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie budynki znajdują się w stanie surowym. Na budowie trwają prace wykończeniowe oraz ocieplanie elewacji. W listopadzie zakończył się nabór najemców. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się na nowe osiedle w 2023 roku. Ze względu na fakt, że budowa nie jest etapowana, wszystkie budynki powstają w jednym czasie.

Leśnica IX to inwestycja, która powstaje u zbiegu ulic: Marszowickiej, Dolnobrzeskiej, Błońskiej oraz Uraskiej. Na osiedle składa się 12 budynków z 301 mieszkaniami, 10 lokalami usługowymi i 379 miejscami parkingowymi. W inwestycji znajdą się lokale 1-, 2 – lub 3-pokojowe o powierzchni od 35 m² do 63 m². Osiedle budowane jest zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Mają się na nim znaleźć: instalacje fotowoltaiczne, systemy retencyjne, a w przyszłości także ładowarki do samochodów elektrycznych. Dodatkowo osiedle będzie jednym z najbardziej zielonych w mieście. Na terenie inwestycji zostanie posadzone ponad 250 drzew i ponad 4800 krzewów.

 

Fot. TBS Wrocław

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.