Ostatnie dni świątecznych iluminacji

Ostatnie dni świątecznych iluminacji

Razem z końcem stycznia z wrocławskich ulic znikną świąteczne dekoracje. W czwartek 1 lutego rozpocznie się ich demontaż. 

Choinka na Rynku oraz świąteczne iluminacje na wielu ulicach miasta pojawiły się już w połowie listopada ubiegłego roku. W pierwszej kolejności bożonarodzeniowe dekoracje ozdobiły ścisłe centrum, gdzie odbywał się jarmark. 

W tym roku mieszkańcy Wrocławia oraz turyści mogli zobaczyć świąteczne dekoracje między innymi na ulicach: Piaskowej, św. Katarzyny, św. Antoniego, Świdnickiej oraz Włodkowica. W różnych częściach miasta stanęły także choinki. Zostały one umieszczone na Rynku, Nowych Żernikach, ryneczku starego Psiego Pola oraz placu Grunwaldzkim (tam udekorowano żywe drzewa). Dodatkowo na fontannach na pl. Gołębim, ul. Orląt Lwowskich oraz pl. Jana Pawła II stanęły specjalne iluminacje świetlne. 

Jak poinformował Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, akcja demontażu dekoracji rozpocznie się w czwartek 1 lutego. Jej zakończenie zaplanowano na poniedziałek 12 lutego. 

 

 

 

Fot. Pixabay

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.