Otwarcie mostów Pomorskich coraz bliżej

Otwarcie mostów Pomorskich coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce ruch na mostach Pomorskich zostanie przywrócony. Kończy się remont trwający blisko 3 lata.

Remont mostów Pomorskich rozpoczął się wiosną 2020 roku. Jak podaje miejski portal wroclaw.pl ponowne otwarcie przeprawy planowane jest w połowie lutego. Kończąca się właśnie inwestycja sprawiła, że mosty odzyskały swój dawny charakter. Remontu doczekały się mury, balustrady, ozdoby oraz strażnice, które odzyskały naturalny kolor, a także zamontowano na nich rzygacze w kształcie wilków służące do odprowadzania wody.  Na mostach pojawiła się też nowa nawierzchnia, torowisko oraz chodniki.

We wtorek 10 stycznia na mostach Pomorskich odbyła się próba obciążenia. Po przeprawie jeździły cztery ciężarówki, każda o wadze 20 ton. W ten sposób sprawdzano jak mosty zniosą obciążenie. Jak podał serwis wroclaw.pl przeprawy przeszły egzamin i są gotowe na przyjęcie tramwajów, autobusów, aut oraz przechodniów i rowerzystów. Łączny koszt tej inwestycji to ponad 70 mln zł.

Mosty Pomorskie to zespół trzech mostów. W jego skład wchodzą mosty: Południowy, Środkowy i Północny. Łączą one Kępę Mieszczańską z resztą miasta.

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.