Para orłów bielików została otruta

Para orłów bielików została otruta

Jak informuje Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, do placówki trafiła ostatnio para orłów bielików. Ptaki zostały otrute. Placówka prosi o nagłośnienie sprawy.

Jak poinformował UPWr, do Kliniki Katedry Epizootiologii Ptaków i Zwierząt Egzotycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej trafiła w ostatnim czasie para martwych orłów bielików. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że paki zatruły się zjadając mięso otrutego wcześniej zwierzęcia.

Orły zostały znalezione w Nadleśnictwie Żmigród. Jak informują naukowcy, ptaki odnaleziono obok zwierzęcia, które wcześniej zjadło trutkę. Jak wiadomo ktoś wyłożył mięso z trutką, by pozbyć się lisów, a ich padliną pożywiły się następnie orły. Substancja była na tyle trująca, że ptaki nie zdążyły nawet odlecieć.

Orły bieliki są gatunkiem chronionym. Pod ochrona znajduje się też obszar, w obrębie którego zlokalizowane są ich gniazda. Podczas badań ustalono, że samica złożyła niedawno jaja. Tym samym poza parą orłów prawdopodobnie stracone zostały też młode, które pozostały w gnieździe.

 

 

Fot. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu/ Facebook

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.