Parkingi we Wrocławiu są jednymi z najdroższych w Polsce?

Parkingi we Wrocławiu są jednymi z najdroższych w Polsce?

Dziennikarze Gazety Wrocławskiej sprawdzili, gdzie w kraju trzeba najwięcej zapłacić za godzinę parkowania. Jak się okazuje we Wrocławiu i Poznaniu jest najdrożej.

Jak możemy przeczytać w artykule na ten temat godzina parkowania w strefie A we Wrocławiu kosztuje 7 złotych. Tyle samo trzeba zapłacić za parking w stolicy Wielkopolski. Jak się okazuje są to najwyższe stawki w kraju spośród tych, które obowiązują w największych polskich miastach. Taniej jest, chociażby w Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Łodzi. Za godzinę parkowania w tych miastach zapłacimy odpowiednio 4,50 zł; 6 zł; 5,50 zł oraz 5 zł. 

Władze miasta nie zamierzają na razie podwyższać opłat z parkowanie. Jak informowaliśmy od początku tego roku w mieście przybyło 583 nowych miejsc objętych Strefą Płatnego Parkowania. Obecnie we Wrocławiu łączna liczba płatnych miejsc zbliża się do 7 tysięcy. Przed ostatnie lata obszar strefy systematycznie wzrasta. Władze tłumaczą takie decyzje bezpieczeństwem pieszych, poprawą jakości dróg i ich otoczenia, a także uporządkowaniem przestrzeni. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.