Pędził 197 km/h lewym pasem AOW – brawurową jazdę przerwali policjanci z wrocławskiej drogówki

Pędził 197 km/h lewym pasem AOW – brawurową jazdę przerwali policjanci z wrocławskiej drogówki

Funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, przerwali „rajd” kierującego lexusem, który pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia. 40-latek za nic miał obowiązujące na tej drodze ograniczenie prędkości do 120 km/h. Kierowca poczuwał się do winy za popełnione wykroczenie. Spotkanie z mundurowymi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł.

Kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED wrocławskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, natychmiast reagują na wszelki przypadki agresywnej jazdy.

Mundurowi patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia w nieoznakowanym radiowozie, wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na jadącego lewym pasem ruchu lexusa, którego kierowca przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h rozpędził swoje auto do aż 197 km/h.

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana przez policjantów, a nieodpowiedzialny kierujący lexusem spotkanie z nimi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 15 punktami karnymi.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze..

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.