PIERWSZY KWIETNIOWY WEEKEND PODSUMOWANY PRZEZ WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

PIERWSZY KWIETNIOWY WEEKEND PODSUMOWANY PRZEZ WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Ponad 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 81 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 27 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 27 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 911 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 27 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem dostawczym, gdy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 28-latni kierujący jechał dostawczym fiatem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 28-latek wsiadł za kierownicę wbrew prawomocnemu, sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 27 poszukiwanych osób, a także 81 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.