Pierwszy weekend sierpnia za nami. Podsumowali go wrocławscy policjanci

Pierwszy weekend sierpnia za nami. Podsumowali go wrocławscy policjanci

Ponad 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 58 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 19 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 20 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 911 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 20 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 37-letni kierujący jechał elektryczna teslą, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 19 poszukiwanych osób, a także 58 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.