PKP Intercity wybuduje we Wrocławiu myjnię

PKP Intercity wybuduje we Wrocławiu myjnię

We Wrocławiu ma powstać ekologiczna myjnia dla składów kolejowych. Wybuduje ją PKP Intercity. Koszty tej inwestycji to blisko 37 milionów złotych.

Zgodnie z zapowiedziami inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2023 roku. Będzie to jedna z siedmiu takich myjni, które mają powstać w Polsce. Myjnia powstanie na bocznicy PKP Intercity we Wrocławiu. Jak podkreślił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki w komunikacie opublikowanym przez spółkę będzie to inwestycja przyjazna dla środowiska. Ma ona także podnieść jakość usług dla pasażerów i poprawić warunki pracy załogi stacji. Myjnia ma być obiektem całorocznym. W komunikacie zaznaczono również, że ma być ona wyposażona w system zbierania deszczówki i stanowisko do zabezpieczenia pociągów przed oblodzeniem. 

W komunikacie wskazano również, że nowy obiekt ma posiadać własną oczyszczalnię ścieków z zamkniętym obiegiem wody. Na dachu hali zostać mają umieszczone panele fotowoltaiczne. Myjnia zostanie także wyposażona w samojezdne portale ze szczotkami i dyszami. Automatycznie mają być również dozowane środki czyszczące. Wszystkie te rozwiązania mają być proekologiczne, a także zmniejszać czas potrzebny na umycie pojedynczego składu pociągu. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.