PKP kupuje nowe wagony. Pojadą też z Wrocławia

PKP kupuje nowe wagony. Pojadą też z Wrocławia

Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na nowe 300 wagonów. Istnieje też możliwość zakupu kolejnych 150. Będzie to jedna z największych inwestycji PKP Intercity w historii spółki. 

PKP w ramach planów związanych z rozwojem firmy planuje zakup nowych wagonów przeznaczonych do połączeń o kategorii średniej. Firma chce uruchomić ten rodzaj połączeń razem z dwoma innymi w 2030 roku. Pociągi kategorii średniej będą łączyć ze sobą największe miasta w Polsce, takie jak Kraków, Wrocław, Poznań czy Katowice. Ten rodzaj połączeń ma także umożliwić podróżowanie za granicę między innymi do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier oraz na Litwę.

Nowe wagony oprócz posiadania standardowych udogodnień mają także być wyposażone w nowe rozwiązania z zakresu projektowania wnętrz. W wagonach ma być więcej przestrzeni oraz miejsc na bagaże. Pojawi się także system wykrywania pożarów, który obejmie całe wagony. Nowością będzie również przestrzeń do zabaw dla dzieci. Dostawy pierwszych wagonów oczekiwane są przez spółkę w 2025 roku.  

Fot. PKP Intercity

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.