Plac Nowy Targ zazieleni się już wiosną przyszłego roku?

Plac Nowy Targ zazieleni się już wiosną przyszłego roku?

Zmiany na placu Nowy Targ zostały zapowiedziane już w czerwcu. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące realizacji tego projektu. 

Od pewnego czasu z centrów miast znika beton. Jest to odpowiedź na panującą tam wcześniej „betonozę”. Działania w kierunku zazielenienia centrum zdecydował podjąć się również Wrocław. W czerwcu ogłoszono, że plac Nowy Targ przejdzie zieloną metamorfozę. Dotychczas w tym miejscu nie znajdywało się zbyt wiele zieleni. Teraz ta przestrzeń ma zmienić się w zieloną oazę. 

Poznaliśmy już szczegóły związane z tą inwestycją. Jak podał portal miejscawewroclawiu.pl, do przetargu na realizację tego zadania złożono dwie oferty. Korzystniejsza okazała się ta złożona przez konsorcjum firm ROTOMAT i BUDRIM. Realizacja projektu została podzielona na trzy części. W ramach pierwszej z nich zostaną wykonane roboty budowlane, druga część to wykonanie prac ogrodniczych, a trzecia to pielęgnacja roślin. 

Według wstępnych planów czas na realizację tego zadania to 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Wszystko wskazuje więc na to, że zielona rewolucja w tym miejscu zakończy się wiosną przyszłego roku. Na placu Nowy Targ ma zostać nasadzonych blisko 40 tysięcy roślin. Wśród nich znajdzie się 76 drzew, 66 szt. krzewów, 109 szt. paproci oraz ponad 6 tysięcy szt. traw. 

 

Fot. ZZM Wrocław

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.