Podsumowanie akcji ‘Prędkość’

Podsumowanie akcji ‘Prędkość’

Policjanci z wrocławskiej drogówki podsumowali dwudniową akcję pn. ‘Prędkość’. W trakcie akcji funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości.

Akcja ‘Prędkość’ miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 248 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Policjanci nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie do sądu, ale także pouczali. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, pięciu kierowców straciło prawa jazdy.

Przy okazji prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych i czterech kierujących bez uprawnień oraz jednego, przy którym policjanci ujawnili zabronione środki.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali również 26 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych pojazdów.

fot. Wrocławska policja

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.