PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PN. „TRZEŹWY PORANEK”. BLISKO 1400 PRZEBADANYCH KIERUJĄCYCH

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PN. „TRZEŹWY PORANEK”. BLISKO 1400 PRZEBADANYCH KIERUJĄCYCH

Bardzo wiele tragicznych zdarzeń drogowych jest następstwem spożycia alkoholu przez uczestników ruchu. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili w poniedziałek wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy o tym, gdy widzimy osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód lub inny dowolny pojazd, a mając świadomości ile osób ginie na drogach właśnie przez nietrzeźwych kierujących zawsze reagujmy. Możemy uratować nie tylko ich życie i zdrowie, ale również zdrowie i życie innych osób.

Policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili w poniedziałek wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek”.
Mundurowi wyposażeni w alkomaty już we wczesnych godzinach porannych wyjechali na drogi stolicy Dolnego Śląska i powiatu wrocławskiego, aby rozpocząć kontrole kierujących pojazdami. Patrole wrocławskiej drogówki mogliśmy zobaczyć zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, ale też w miejscach mniej uczęszczanych, gdzie niejednokrotnie dochodzi do różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 1400 kierujących. Cieszyć może fakt, iż w tak dużej grupie ujawnili tylko jednego nieodpowiedzialnego kierowcę, które zdecydował się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Świadczy to o coraz większej odpowiedzialności i świadomości wśród kierujących pojazdami.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli widzimy osobę, która w takiej sytuacji chce jechać np. samochodem, to reagujmy – zdzwońmy na numer alarmowy 112, a jeśli możemy, to uniemożliwmy dalszą jazdę!

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym i zaostrzeniu prawa nietrzeźwi kierowcy są konsekwentnie eliminowani z ruchu.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.