PODSUMOWANIE PRACOWITEGO ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU Z PUNKTU WIDZENIA WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

PODSUMOWANIE PRACOWITEGO ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU Z PUNKTU WIDZENIA WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Ponad 1,5 tys. interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci w miniony, długi weekend, zaczynając od ubiegłego piątku do wtorku zatrzymali 106 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 41 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 31 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić swoje pojazdy po alkoholu. Niestety na terenie naszego powiatu miało miejsce aż 12 wypadków drogowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, w ubiegły, wydłużony weekend świąteczny zrealizowali aż 1562  różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 31 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Ponadto funkcjonariusze podczas kontrolowania osób poruszających się elektrycznymi hulajnogami ukarali 6 osób, które podróżowały w ten sposób, a jednocześnie znajdowały się w stanie nietrzeźwości bądź po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że kierujący tego typu urządzeniami, w przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości, muszą się liczyć z mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli znajdują się po użyciu alkoholu grzywna wynosi tysiąc złotych.

Może też zdarzyć siię, że funkcjonariusze zdecydują o skierowaniu w stosunku do sprawcy dokumentacji do sądu, ten może orzec nawet zakazem kierowania jednośladami, a wtedy kolejne spotkanie z policjantami może być już nie wykroczeniem, a przestępstwem.

Niestety podczas świątecznego weekendu na terenie naszego powiatu miało  miejsce aż 12 wypadków samochodowych, w tym  potrącenia nastolatki na oznakowanym przejściu dla pieszych, co wskazuje na fakt niewystarczającej czujności kierowców w tego typu miejscach.

Funkcjonariusze zatrzymali aż 41 poszukiwanych osób, a także 106 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci nieustannie prowadzą szereg różnego rodzaju akcji i działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie Stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.