PODSUMOWANIE PRACOWITEGO ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU Z PUNKTU WIDZENIA WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

PODSUMOWANIE PRACOWITEGO ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU Z PUNKTU WIDZENIA WROCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Ponad 738 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci w miniony, długi weekend świąteczny, zatrzymując od ubiegłego piątku do poniedziałku aż 74 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 15 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 21 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić swoje pojazdy po alkoholu. Niestety na terenie naszego powiatu miały miejsce dwa wypadki drogowe, w skutek których śmierć poniosły dwie osoby.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, w ubiegły, wydłużony weekend świąteczny zrealizowali aż 738 różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 21 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jednemu z nich nie przesadzał nawet fakt prowadzenia pojazdu i w trakcie tej czynności spożywał piwo. Na szczęście sytuacja ta nie umknęła uwadze policjantów wrocławskiego Grabiszyna, którzy natychmiast zareagowali w tej spraiwe. Jak się okazało wynik badania wskazał na ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu właśnie u tego kierowcy.

Niestety podczas świątecznego weekendu na terenie naszego powiatu miały miejsce dwa wypadki, w którym zgineły dwie osoby, w tym jeden pieszy. Oba zdarzenia miały miejsce na drodze krajowej nr 94.

Funkcjonariusze zatrzymali aż 15 poszukiwanych osób, a także 74 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci nieustannie prowadzą szereg różnego rodzaju akcji i działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie Stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.