Policjanci szkolili się we wrocławskim ZOO

Policjanci szkolili się we wrocławskim ZOO

Policjanci szkolili się we wrocławskim ZOO. Tematem szkolenia był nielegalny przemyt zwierząt. 

Lista gatunków zakazanych, których nie można przywozić z zagranicznych wakacji, jest bardzo długa. Zabronione jest przewożenie wyrobów z części ciał zwierząt oraz chronionych roślin. Nielegalne wyroby podlegają konfiskacie, a próby ich przewiezienia przez granicę są karane.

Funkcjonariusze Policji podczas spotkania z ekspertami z wrocławskiego zoo oraz funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu poznali nie tylko teorię, ale dowiedzieli się na przykład… jak złapać węża czy skorpiona. Żywe zwierzęta są przemycane dużo rzadziej niż wyroby z nich, co nie znaczy, że się to nie zdarza.

Policjanci poznali także sprzęt do odławiania i przewożenia zwierząt.

Żeby być jeszcze bardziej skutecznym, oprócz znajomości wielu aspektów z zakresu prawa, niezbędna jest też specjalistyczna wiedza dotycząca kontaktów bezpośrednich i sposobu egzystencji zwierząt – mówi podinsp. Grzegorz Pancewicz – Zastępca Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Najczęściej z naruszeniami CITES spotykają się funkcjonariusze SCS na wschodniej granicy Polski oraz z portu lotniczego na warszawskim Okęciu. Tam zatrzymano na przykład osoby próbujące przemycić na teren Unii Europejskiej żywe koralowce.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.