Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Policjanci po raz kolejny pokazali, że potrafią zaryzykować własne życie i zdrowie dla innych. Tym razem policjanci uratowali tonącego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w okolicach Mostów Chrobrego.

Późnym wieczorem 1 kwietnia do Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczącego stojącego na moście mężczyzny, który najprawdopodobniej zamierza targnąć się na swoje życie skacząc do wody. Sierż. Wojciech Okrutny i post. Wojciech Radzik wskoczyli do rzeki i wyciągnęli tonącego na brzeg.

Gdy sierż. Wojciech Okrutny i post. Wojciech Radzik przyjechali na miejsce, na podstawie relacji świadka ustalili, że do rzeki wskoczył mężczyzna. Po chwili zauważyli tonącego, który za wszelką cenę próbował utrzymać się na powierzchni wody, w związku z czym niezwłocznie przystąpili do działania. Bez chwili zastanowienia, ryzykując własne życie zbiegli nasypem do lustra wody i wskoczyli do rzeki.

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przedmedycznej, przekazali uratowanego pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom.

Pamiętaj, jeżeli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętaj, nie musisz być sam ze swoimi problemami. Są osoby, które Ci pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

fot. KMP Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.