Policjanci z wrocławskiego Ogniwa Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili rower pochodzący z kradzieży

Policjanci z wrocławskiego Ogniwa Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili rower pochodzący z kradzieży

Funkcjonariusze z wrocławskiego Ogniwa Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie ograniczają swoich działań tylko do obsługi zdarzeń. I dobrze! Jak się okazało, w trakcie ubiegłotygodniowej kontroli dotyczącej właśnie wykroczenia popełnionego przez rowerzystę, ujawniono przy okazji, że rower ten najprawdopodobniej pochodzi z przestępstwa. Weryfikacji tej można było dokonać po sprawdzeniu numeru ramy. Bowiem w taki sposób trafiają do policyjnych baz danych utracone w wyniku przestępstw przedmioty.

Policjanci z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w ubiegłym tygodniu wobec cyklisty, która poruszała się rowerem po chodniku. Przypomnijmy, że poruszanie się w taki sposób możliwe jest tylko w 3 przypadkach (złe warunki pogodowe, poruszanie się wspólnie z małoletnim rowerzystą do lat 10, dozwolona prędkość na jezdni znajdującej się w tym miejscu wynosi powyżej 50 km/h). W takich sytuacjach powinniśmy liczyć się z tym, że sprawdzony zostanie również jednoślad, którym się poruszamy. Podczas tej kontroli okazało się, że pojazd, którym poruszała się 38-letnia kobieta, najprawdopodobniej wcześniej został komuś skradziony.

W związku z powyższym rower zabezpieczony został przez policjantów, a kobieta musiała złożyć w tej sprawie odpowiednie zeznanie. Pamiętajmy, że jeśli kupujemy sprzęt na tzw. rynku wtórnym musimy liczyć się z różnymi konsekwencjami. W tym wypadku kobieta straciła nie tylko rower, ale czas niezbędny do wyjaśnienia tego, w jaki sposób weszła w posiadanie przedmiotu, który wcześniej należał do kogoś innego.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.