Policjanci zabezpieczyli ponad 400 zestawów podrobionych klocków

Policjanci zabezpieczyli ponad 400 zestawów podrobionych klocków

Któż z nas nie zna kloców Lego? Tą ponadczasową zabawką bawią się niemal wszyscy. Niestety – jest to również także produkt, który często trafią ofiarą plagiatu. Opakowania niby wyglądają jak Lego, a jednak w środku znajduje się coś innego.

Podczas czynności prowadzonych w lokalu, zabezpieczono łącznie ponad 400 opakowań zawierających zestawy klocków. Podrobione przedmioty były opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi pewnej znanej światowej marki.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ujawnili w jednej z podwrocławskich miejscowości sklep, w którym sprzedawane były podrobione klocki. W trakcie czynności zabezpieczono ponad 400 zestawów, a szacowana suma strat producenta jest nie mniejsza niż 55 tysięcy złotych.

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Sprzedaż tego typu produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami jest przestępstwem. Zgodnie z treścią artykułu 305 ustawy Prawo własności przemysłowej, czyn ten jest zagrożony karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, jednak o tym finalnie zadecyduje sąd.

fot. KMP Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.