Polityczny spór o Kino Nowe Horyzonty

Polityczny spór o Kino Nowe Horyzonty

Nie cichną dyskusje dotyczące umowy na blisko 100 mln złotych, którą kilka tygodni temu zawarto w sprawie Kina Nowe Horyzonty. 

Nowa umowa, podpisana pomiędzy władzami miasta, właścicielem budynku, w którym zlokalizowane jest kino oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty sprawiła, że KNH oraz imprezy z nim kojarzone, takie jak Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty oraz American Film Festival będą mogły być kontynuowane i pozostaną przez kolejne 10 lat w tym samym miejscu. Władze miasta wśród zalet tej decyzji wymieniały między innymi fakt, że kino pozostanie w lokalizacji, z którą jest kojarzone. Ważnym argumentem było również to że KNH to jedyne kino studyjne w mieści, a przez to pełni ono ważną role edukacyjną oraz kulturalną.

Decyzja ta wzbudziła jednak kontrowersje. Jak podaje Gazeta Wrocławska, cytując miejskiego radnego Andrzeja Kilijanka władze miasta jego zdaniem popełniły błąd, zawierając umowę na tak długi okres czasu. Jak tłumaczy radny rynek kinowy ciągle się zmienia, a jego przyszłość ze względu na wzrost popularności platform streamingowych jest nieznana. Innym argumentem, który podaje polityk jest sytuacja ekonomiczna, która wymusza zawieranie umów krótkoterminowych. Kilijanek cytowany przez wspomnianą już Gazetę Wrocławską stwierdził również, że ta umowa została podpisana, ponieważ Jacek Sutryk „wie, że najpewniej przegra najbliższe wybory, dlatego dzisiaj podejmuje decyzje za następnego włodarza”.

 

Fot. Wikipedia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.