Ponad 120 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z Wrocławia

Ponad 120 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z Wrocławia

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali mężczyznę, któremu przyjdzie odpowiedzieć za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 120 kg krajanki tytoniowej, która nie posiadała znaków skarbowych akcyzy. O dalszych losach 29-latka zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu każdego dnia wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, które prowadzą do ujawnienia szeregu przestępstw. Jednym z sukcesów, który mają na swoim koncie, jest zatrzymanie w ostatnich dniach mężczyzny, któremu przyjdzie odpowiedzieć przed sądem za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

W trakcie czynności przeprowadzonych na terenie Psiego Pola zabezpieczyli ujawniony przy 29-latku nielegalny towar w postaci ponad 120 kg tytoniu w postaci krajanki. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy i były zapakowane w kilkanaście worków, które mężczyzna przewoził w osobowym Audi.

Straty Skarbu Państwa, które są szacowane w przypadku, kiedy ten nielegalny towar zostałby wprowadzony na czarny rynek, to minimum 130 tys. złotych.

Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn mężczyźnie grozić może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności, ale o tym ostatecznie zadecyduje sąd.

st. sierż. Aleksandra Poprawa
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.