Port Lotniczy we Wrocławiu w ubiegłym roku odwiedziło blisko 3,9 mln pasażerów. W tym roku ma być jeszcze lepiej

Port Lotniczy we Wrocławiu w ubiegłym roku odwiedziło blisko 3,9 mln pasażerów. W tym roku ma być jeszcze lepiej

Ubiegły rok był dla wrocławskiego lotniska rekordowy. Odwiedziło go blisko 3,9 mln pasażerów. W tym roku ma paść kolejny rekord.

Jak przekazało w styczniu wrocławskie lotnisko rok 2023 był dla niego rekordowy. Port Lotniczy Wrocław obsłużył bowiem 3 891 553 pasażerów. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych okresów w historii. Nie było miesiąca, w którym nie poprawiliśmy wyniku z 2019 roku – przekazał prezes lotniska w specjalnym komunikacie. 

Trwający właśnie 2024 roku ma być dla tego portu jeszcze lepszy. Kilka dni temu informowaliśmy, że padł na nim kolejny rekord w ilości obsłużonych w jednym miesiącu osób. Jak przekazało wówczas lotnisko, w tym roku planuje ono przebić barierę 4 mln obsłużonych pasażerów. 

Również w tym roku ruszą pierwsze prace związane z przebudową lotniska. Prace zostały podzielone na kilka etapów, a ich zakończenie zaplanowano na 2035 rok. Po rozbudowie terminal będzie mógł obsługiwać 10 milionów osób rocznie. 

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.