Protest pielęgniarek w szpitalu przy Borowskiej. Planowane zabiegi są przekładane

Protest pielęgniarek w szpitalu przy Borowskiej. Planowane zabiegi są przekładane

Jak podaje Gazeta Wyborcza w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym trwa protest pielęgniarek. 

Przedstawicielka protestujących cytowana przez „Wyborczą” wskazała, że pielęgniarki domagają się podwyżek. Kilka dni temu przedstawiły one swoje żądania dyrekcji szpitala. Jak twierdzą w ciągu dwóch miesięcy straciły dwa dodatki o łącznej wartości około 600 złotych. Nie zostały też wcześniej poinformowane o tym, że planuje im się zabrać dodatki. Protest spowodował, że planowe zabiegi są przekładane. Jak podało Radio Wrocław sytuacja jest na tyle poważna, że możliwe jest zatrzymanie pracy na większości sal operacyjnych. Radio poinformowało również, że z jego informacji wynika, że ze 140 pielęgniarek obsługujących blok operacyjny w tej chwili na zwolnieniach lekarskich przebywa około 20. Jak przekazał Gazecie Wyborczej rzecznik szpitala ze względu na braki kadrowe część zaplanowanych operacji faktycznie jest przekładana. Wykonywane mają być natomiast operacje u osób, u których wystąpi stan zagrożenia życia. 

Cały czas trwają także rozmowy władz szpitala z protestującymi. Anna Staniuk w rozmowie z „Wyborczą” poinformowała, że władze USK początkowo proponowały pielęgniarkom podwyżki w wysokości od 100 do 300 zł. Obecnie, jak zaznaczyła sytuacja się zmieniła, a nowa propozycja dyrekcji dotycząca podwyżek zostanie przedstawiona protestującym. 

 

 

Fot. Wikipedia

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław, Radio Wrocław

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.