Przyjechał po dzieci, które miał zawieźć na wycieczkę szkolną… miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie

Przyjechał po dzieci, które miał zawieźć na wycieczkę szkolną… miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie

Do zadań policjantów wrocławskiej drogówki należy m.in. kontrola autokarów, którymi uczniowie wrocławskich placówek oświatowych wyjeżdżają na wycieczki. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów sprawdzają zarówno stan techniczny, jak i obowiązkowe wyposażenie pojazdów, którymi będą oni podróżować. Funkcjonariusze każdorazowo kontrolują również stan trzeźwości kierowców tych autobusów. Tego typu kontrola, która miała miejsce bezpośrednio przed wyjazdem dzieci z jednej z wrocławskich szkół na wycieczkę w góry, może zakończyć się dla 30-letniego kierowcy autobusu marki Setra nawet dwoma latami więzienia. Badanie alkomatem wskazało bowiem 0,8 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego mężczyzny.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zostali poproszeni o skontrolowanie autokaru, którym dzieci jednej z wrocławskich placówek oświatowych miały wybrać się na wycieczkę w góry.

Funkcjonariusze sprawdzając stan techniczny autobusu oraz jego obowiązkowe wyposażenie poprosili również jego kierowcę o komplet dokumentów wymaganych podczas tego typu przejazdów.

Sam autokar nie wzbudził u mundurowych żadnych wątpliwości. Wzbudził je za to stan kierowcy, od którego w momencie odbierania dokumentów wyczuli charakterystyczną, silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Choć na miejsce przybył inny kierowca, a dzieci mogły udać się w długo wyczekiwana wycieczkę, to należy mieć świadomość, iż każdy nietrzeźwy za kierownicą to potencjalny zabójca. Manewrowanie tego typu pojazdem nawet przy małych prędkościach, przy jego gabarytach oraz ograniczonym polu widzenia, w stanie w jakim znajdował się jego 30-letni kierowca, mogło zakończyć się tragicznie.

Nietrzeźwy kierowca autokaru został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do najbliższej jednostki policji. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich, aby nie wsiadać za kierownicę, gdy nasz stan psychofizyczny na to nie pozwala, tym bardziej gdy wcześniej spożywaliśmy alkohol. Ten ostatni jest jedną z głównych przyczyn tragedii na drodze.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.