Ranking „Perspektywy 2023”. Jak wypadły wrocławskie szkoły?

Ranking „Perspektywy 2023”. Jak wypadły wrocławskie szkoły?

Rankingi publikowane corocznie przez „Perspektywy” są ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze liceów, techników, a także uczelni wyższych. 

W ostatnich dniach zostały opublikowane nowe rankingi poświęcone szkołom ponadpodstawowym. Wśród wrocławskich szkół za najlepsze liceum uznano LO nr. III im. Adama Mickiewicza. Zajęło ono 6. miejsce w skali kraju. Jest to awans o trzy miejsca w stosunku do poprzedniego roku. Drugim najwyżej zakwalifikowanym wrocławskim liceum jest Akademickie LO PWr. Zajęło ono 9. miejsce w kraju i zaliczyło awans w stosunku do poprzedniego roku (w 2022 roku zajęło 18. miejsce). W pierwszej dwudziestce znalazło się też LO nr. XIV im. Polonii Belgijskiej. Zajęło ono 20. miejsce. W przypadku tej szkoły średniej nastąpił spadek w rankingu. W ubiegłym roku LO nr. XIV zajmowało bowiem siódmą pozycje w kraju, a w 2021 było na 5. miejscu. 

W przypadku techników najwyżej znalazło się Technikum nr. 10 im. Fryderyka Joliot-Curie. Zajęło 21. miejsce w kraju. W ubiegłym roku było na 11. miejscu. Kolejne na liście jest Technikum nr. 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie. W przypadku tej szkoły może się ona pochwalić awansem. W 2023 roku twórcy rankingu umieścili ją bowiem na 187. miejscu w kraju. W poprzednim roku technikum znajdowało się na 431 pozycji. 

Twórcy rankingu, przygotowując zestawienie biorą pod uwagę kilka kryteriów. W przypadku liceów są to wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także sukcesy w olimpiadach. Jeśli natomiast chodzi o technika autorzy dodatkowo zwracają uwagę na wyniki egzaminów zawodowych. 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.