Rusza kolejna edycja warsztatów edukacyjnych „Dzikie w mieście”

Rusza kolejna edycja warsztatów edukacyjnych „Dzikie w mieście”

Nawet w czasie spaceru po wrocławskim parku można natknąć się na sarnę, lisa, a nawet dzika. Jak zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzęciem? Wspólnie z wrocławskim zoo zapraszamy na ostatnią edycję cyklu bezpłatnych warsztatów edukacyjnych w ramach kampanii „Dzikie w mieście”. Zapisy odbywają się przez platformę Evenea.

Na przyrodnicze warsztaty edukacyjne zapraszamy uczniów wrocławskich szkół oraz naszych klientów. Spotkania zaplanowane są od 11 do 17 września w strefie Grand Plaza we Wroclavii.

W ramach pierwszych dwóch edycji zajęć, w czerwcu oraz lipcu br. w zajęciach udział wzięło prawie 1000 osób! Gościliśmy grupy dzieci z wrocławskich szkół i ośrodków wychowawczych, jak i uczestników indywidualnych.

Czego mogę się spodziewać?

W strefie Grand Plaza Wroclavii powstanie dedykowana strefa edukacyjna. Zostaną w niej ustawione makiety zwierząt w naturalnych rozmiarach, tak aby każdy uczestnik mógł zobaczyć, jakiej wielkości są „bohaterowie” zajęć.

Podczas 45-minut warsztatów edukatorzy wrocławskiego zoo pokażą, jacy „dzicy mieszkańcy” żyją w stolicy Dolnego Śląska. Wyjaśnią, jak się zachować, gdy zobaczymy na swojej drodze jeża, dzika czy sarnę. Zajęcia poświęcone będą także bioróżnorodności. W przestrzeni edukacyjnej znajdą się tzw. miododajne gatunki roślin, a prowadzący podpowiedzą, dlaczego ważne jest zazielenianie balkonów i zakładanie przydomowych ogrodów.

Jak mogę się zapisać?

Na warsztaty prowadzone w dniach 11-15 września w godz. 10.00-13.00 obowiązują zapisy przez serwis Evenea. Dzieci mogą brać udział w spotkaniach wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna, dla którego również trzeba zarezerwować bilet w systemie.

Z kolei zajęcia w weekend 16-17 września będą otwarte dla każdego i nie trzeba się na nie zapisywać. W tych dniach warsztaty będą się zaczynać o każdej pełnej godzinie – pierwsze o 10.00, ostatnie o 16.00.

Dzikie w mieście

Kampania wrocławskiego zoo „Dzikie w mieście” ruszyła trzy lata temu. Jej celem jest edukowanie wrocławian na temat zasad zachowania w przypadku spotkań z dziką zwierzyną i pomocy zwierzętom, gdy są chore lub ranne. Więcej o kampanii na stronie ogrodu zoologicznego tutaj.

Regulamin wydarzenia tutaj.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.