Rusza remont Legnickiej – będą zmiany w komunikacji

Rusza remont Legnickiej – będą zmiany w komunikacji
Już 18 czerwca ciężki sprzęt i ekipy remontowe opanują torowisko w ciągu ulicy Legnickiej. To oznacza, że zaczynamy najważniejszy remont, który zaplanowaliśmy na ten rok w ramach programu #TORYwolucja. Prace mają potrwać do połowy września, a koszt to 17 milionów złotych.
Co zmieni się na ulicy Legnickiej? MPK Wrocław informuje o długiej liście zmian:
⚒️wymienimy ponad 1400 metrów toru pojedynczego szyn na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią;
⚒️wybudujemy zupełnie nowe odwodnienie na wyżej wspomnianym fragmencie;
⚒️wyremontujemy aż kilometr sieci trakcyjnej;
⚒️wymienimy 26 słupów trakcyjnych;
⚒️przebudujemy kompleks przystanków „Niedźwiedzia”;
⚒️odnowimy 3558 metrów kwadratowych zielonej zabudowy torowiska. ?
▪️Ponadto w zakresie remontu znalazła się wymiana przejazdów na skrzyżowaniu z ulicą Małopanewską i Kwiską, a także wymiana rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Legnickiej i Milenijnej.
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Legnickiej na odcinku od ulicy Zachodniej do ulicy Niedźwiedziej, od 18 czerwca 2023 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10, 20, 23, 31 i 33.

Tramwaje linii 3 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 10 od ulicy Kazimierza Wielkiego zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Nowy Świat, Mosty Pomorskie, ulicę Dubois, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 20 od placu Orląt Lwowskich zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II, Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą, Popowicką i Milenijną do ulicy Lotniczej.

Tramwaje linii 23 jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego zostaną skierowane objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku “Dolmed”, a z powrotem – w kierunku Kromera – pojadą przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicą Podwale.

Tramwaje linii 31 od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez Most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Długą i Popowicką do ulicy Pilczyckiej.

Tramwaje linii 33 zostaną skrócone do pętli “Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej do której będą kursowały w obu kierunkach przez plac Jana Pawła II i ulicę Legnicką.

Komunikacja zastępcza na ulicy Legnickiej

Na trasie pl. Jana Pawła II – Legnicka – Pilczyce – Legnicka – pl. Jana Pawła II zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 733.

Linia będzie kursowała z częstotliwością:

1. w dni robocze
– do około godziny 6:00 co 5 minut;
– od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 4 minuty;
– od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 6 minut;
– od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 5 minut;
– od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 6 minut;
– od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

2. w soboty i niedziele
– od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10. 20, 31 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 2-3 miesięcy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.