Rusza remont – MPK wprowadza zmiany

Rusza remont – MPK wprowadza zmiany
W związku z planowanym przeprowadzeniem rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego przy skrzyżowaniu alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego, od  6 listopada 2022 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych  9, 17 i 33 – informuje MPK Wrocław.
Tramwaje linii ? 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli “Sępolno”, a tramwaje linii ? 33 od Ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.
ℹNa odcinku Sienkiewicza/Piastowska – Sępolno – Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr ? 709, która będzie kursowała z częstotliwością co ? 10 minut.
ℹ Na czas prowadzonych prac, przystanek autobusowy ? “Kochanowskiego” dla obu kierunków dla autobusów linii ? D, 111, 116, 121, 131, 151, 241, 259, 709, zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.
? BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 709 oraz autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9, 17 lub 33 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami zastępczej linii okresowej 709 na całym odcinku trasy;
– autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki.
Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Prace potrwają około 6 tygodni.
2⃣ W związku z planowanym rozpoczęciem drugiego etapu prac związanych z przebudową ulicy Pomorskiej i placu Staszica (całkowite zamknięcie ulicy na odcinku od placu Staszica do ulicy Łowieckiej), od ? 6 listopada 2022 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych ? 15, 70 i 74.
Tramwaje linii ? 70 i 74 zostaną skierowane w obu kierunkach od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką do pętli “Poświętne”.
Tramwaje linii ? 15 zostaną skierowane w obu kierunkach od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką do pętli “Karłowice” co wynika z ograniczonej przepustowości pętli “Poświętne” przy ulicy Żmigrodzkiej.
ℹ Pomiędzy placem Powstańców Wielkopolskich a Osobowicami zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa ? 714, która będzie kursowała przez ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Osobowicką z częstotliwością co ? 10 minut.
? Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 15, 70 lub 74 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 714 oraz autobusem linii K i 142 (na odcinku Pomorska – Łużycka – Pomorska).
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Ten etap prac potrwa około roku.
3⃣ Informujemy, że z dniem ? 9 listopada 2022r zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku ? “pl. Bema” (120621) dla linii autobusowych ? 111, 242, 244, 251.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.