Sky Tower przestanie wkrótce być najwyższym budynkiem w mieście

Sky Tower przestanie wkrótce być najwyższym budynkiem w mieście

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wkrótce przy ulicy Fabrycznej może ruszyć budowa nowych wieżowców. Tym samym Sky Tower przestanie być najwyższym wieżowcem we Wrocławiu.

Biurowce mają powstać na terenie hal magazynowych zlokalizowanych przy ul. Fabrycznej 18 i 18A. Będą to cztery budynki. Trzy z nich mają mieć odpowiednio: 166,2 m; 134,2 m oraz 130,2 m wysokości. Zgodnie z planami czwarty wieżowiec ma mieć wysokość 214,2 m. Sprawi to, że będzie on wyższy o ponad dwa metry od najwyższego obecnie budynku we Wrocławiu – Sky Tower. 

Jak informuje „Wyborcza”, powołując się na firmę odpowiedzialną za tę inwestycję zgody na budowę zostały już wydane przez Ratusz. Koncepcje zatwierdził też Urzędu Lotnictwa Cywilnego i szefostwo Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych. W rozmowie z gazetą przedstawiciele firmy, która jest właścicielem obiektu przy ul. Fabrycznej zaznaczają, że od wydanej decyzji mogą być jeszcze odwołania. Budowa nowych wieżowców jeszcze się nie rozpoczęła. Jak wskazują przedstawiciele firmy obecnie trwa szukanie inwestora. 

 

 

Fot. Wikipedia

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.