ŚLISKO NA DROGACH STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA I POWIATU WROCŁAWSKIEGO. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

ŚLISKO NA DROGACH STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA I POWIATU WROCŁAWSKIEGO. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Padający w nocy marznący deszcz doprowadził do bardzo trudnych warunków nie tylko na jezdniach, po których codziennie poruszają się tysiące pojazdów, ale też na chodnikach i drogach rowerowych. Dlatego też apelujemy o bardzo ostrożną jazdę oraz o szczególne zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu, tak aby każdy dziś rano bezpiecznie dotarł do pracy, szkoły, czy na uczelnię. Już za kilka dni rozpoczynają się Święta Bożego Narodzenia i związany z nimi czas wyjazdów – przygotujmy odpowiednio nasze auto, aby trudne warunki pogodowe nie zaskoczyły nas w trakcie podróży.

Dziś w nocy temperatura spadła poniżej 0 stopni. Taka sytuacja, w połączeniu z wieczornymi opadami marznącego deszczu, to prosty przepis na niebezpieczne oblodzenie. Od rana wszyscy kierujący powinni szczególnie uważać i zdjąć nogę z gazu. Drogi, szczególnie te boczne są bardzo śliskie.

Poranek większość z nas przywitał śliskim chodnikiem przed domem. Już samo dotarcie do miejsca parkingowego mogło nie być łatwe, a co dopiero ruszenie gdziekolwiek własnym pojazdem, nawet wyposażonym w dobre opony zimowe. Choć główne drogi regionu są w dobrym stanie, to już większość bocznych uliczek i alei pokrywa warstwa śniegu, która znacznie utrudnia poruszanie się zarówno samochodami, jak też nawet na własnych nogach.

Wczesnym rankiem, kiedy drogi są jeszcze zmrożone i zaczyna się większy ruch pojazdów – jedziemy do pracy lub odwozimy dzieci do szkół, pamiętajmy o zachowaniu właściwego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Większość z kolizji, do których dochodzi w takich warunkach, to najechania na tył pojazdu poprzedzającego. Zostawmy sobie bezpieczną odległość na ewentualne manewry.

Pamiętajmy również o tym, aby ruszając w podróż samochodem uzbroić się w cierpliwość i wyjechać wcześniej, niż zwykle. Prędkość pojazdów jest w takich warunkach znacznie mniejsza, kolizje mogą powodować tworzenie się korków. Naprawdę niepotrzebny jest nam w takich warunkach pośpiech, związany z tym, że możemy się gdzieś spóźnić. Zaplanujmy wyjście z domu tak, aby wyjechać wcześniej i bezpiecznie dojechać do celu, bez niepotrzebnych zdarzeń i nerwów po drodze.

Już za kilka dni rozpocznie się czas wyjazdów do naszych rodzin i bliskich. Aby po tegorocznych świętach pozostały tylko miłe wspomnienia, przygotujmy odpowiednio wcześniej pojazd, którym będziemy poruszać się wspólnie z rodziną tak, aby trudne warunki pogodowe nie zaskoczyły nas w trakcie podróży.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.