Śnięte ryby w miejskiej fosie. Prezydent Wrocławia odradza kontaktów z wodą

Śnięte ryby w miejskiej fosie. Prezydent Wrocławia odradza kontaktów z wodą

W miejskiej fosie znaleziono śnięte ryby. Trwają badania próbek wody i ustalanie przyczyn zdarzenia. Prezydent Wrocławia odradza kontaktów z wodą z miejskiej fosy.

W miejskie fosie w piątek 14 kwietnia znaleziono 7 śniętych ryb. Obecnie nie są znane przyczyny śnięcia zwierząt. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował na Twitterze, że próbki wody oraz ciała ryb zabrano do badań. Jednocześnie zwrócił się z apelem do mieszkańców, aby ci unikali kontaktów z wodą z tego zbiornika. Jacek Sutryk poprosił również wrocławian, aby pilnowali oni by z wody z miejskiej fosy nie korzystały ich zwierzęta.

Prezydent Wrocławia jednocześnie zapewnił, że wrocławska kranówka nadal jest bezpieczna i nadaje się do picia. Wrocławskie MPWiK pobiera i uzdania wodę pochodzącą z Oławy i Nysy Kłodzkiej, a nie Odry.

Miejskie służby regularnie badają stan i jakość wody na terenie Wrocławia. Jak stwierdził cytowany przez Gazetę Wrocławską, Arkadiusz Filipowski z Urzędu Miejskiego Wrocławia od czasu, gdy prowadzone są regularne badania jakości wody nie było żadnych niepokojących sygnałów. 

 

 

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Prosimy o przeczytanie poniższej treści.

Wykryliśmy, że używasz AdBlock Plus lub podobnego programu do ukrywania reklam.

Na naszej stronie nie używamy żadnych irytujących reklam ani wyskakujących okien.

Reklamy na tej stronie służą do zapewnienia jej funkcjonalności i możliwości opłacenia wszystkich usług.

Prosimy dodać www.wroclawinfo.com do białej listy swojego programu blokującego reklamy by móc dalej przeglądać treści na naszej stronie.